Yaş Çay Taban Fiyatı Açıklandı

Yaş Çay Taban Fiyatı Açıklandı

2018 Yaş Çay Taban Fiyatı 2,45 TL Olarak Açıklandı Yarın Çaykur'da Bakan Fakıbaba tarafından açıklanması beklenen 2018 yaş çay taban fıyatını Başbakan Binali Yıldırım 2,45 TL olarak açıkladı. Bu sene yaş çay kilogram fiyatına 2 lira 45 kuruş olarak karar aldıklarını belirten Yıldırım, "Alım fiyatı bu olacak. Bunun altında olmayacak." dedi.

Yarın Çaykur'da Bakan Fakıbaba tarafından açıklanması beklenen 2018 yaş çay taban fıyatını Başbakan Binali Yıldırım 2,45 TL olarak açıkladı.

Bu sene yaş çay kilogram fiyatına 2 lira 45 kuruş olarak karar aldıklarını belirten Yıldırım, "Alım fiyatı bu olacak. Bunun altında olmayacak." dedi.

Başbakan Yıldırım, yaş çay fiyatı ile ilgili, “Geldik son büyük müjdeye geçmeden önce, biliyorsunuz çay toplama mevsimi başladı.

Yarın Rize’ye gidecek, orada açıklayacak. Bu sene gençlik ve spor bakanımızla, gıda tarım hayvancılık bakanımız Rize’de açıklayacaklar.

Bu sene yaş çay kilo fiyatına 2 lira 45 kuruş olarak karar aldık. Alım fiyatı bu olacak. Bu geçen seneye göre yeniden değerlendirme ÜFE’nin üzerinde bir orana tekabül ediyor. Yaklaşık yüzde 16. Çay bölgesindeki vatandaşlarımıza bu müjdeyi de vermiş olalım.” diye konuştu.

Bilindiği gibi,2017 yılında yaş çay üreticisine kilo başına 2 lira taban fiyat ve 13 kuruş da destekleme primi olmak üzere 2.13 lira ödeme yapılmıştı.