Kalkandere 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Kalkandere 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Atatürk anıtı önünde yapılan ilk törende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce anıta çelenk sunulmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ e Başöğretmen ünvanı verilişinin 88. ve bu günün öğretmenler günü olarak kutlanmasının 36. yıldönümü olan 24 Kasım Öğretmenler günü coşkuyla kutlandı. Atatürk anıtı önünde yapılan ilk törende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce anıta çelenk sunulmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kutlama programı daha sonra Kalkandere Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda devam etti. İlçemiz Kaymakamı Ömer ÇİMŞİT, İlçe Protokolü, STK temsilcileri, Öğretmen, Öğrenci ve vatandaşlarımızın da katıldığı program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemi ile ilgili olarak İlçemiz Kaymakamı Ömer ÇİMŞİT tarafından yapılan konuşmaların ardından, İlçe Müftüsü Özkan ÇELİK tarafından hatim duası yapıldı. Öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçemiz Kaymakamı ve Kalkandere Cumhuriyet Savcısı tarafından verildi. Öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından yapılan konuşmalardan sonra, öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriler sonrası program sona erdi.