Kalkandere Mutlu Yüzler Gülen Gözler projesi

Kalkandere Kaymakamlığı tarafından “Mutlu Yüzler Gülen Gözler” projesi kapsamında 1 – 3 Aralık 2017 tarihleri arasında ilçede eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, düzenlenen etkinliklerle çocukluklarını doyasıya yaşadı.

Kalkandere Kaymakamlığı tarafından “Mutlu Yüzler Gülen Gözler” projesi kapsamında 1 – 3 Aralık 2017 tarihleri arasında ilçede eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, düzenlenen etkinliklerle çocukluklarını doyasıya yaşadı. Kalkandere Kaymakamlığı Proje Koordinatörü Hacer Başaran Büyükgöz öncülüğündeki etkinliklerin başında  İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Tiryaki ve bir grup öğretmen eşliğinde kent merkezinde bulunan lunapark tesislerine getirilen çocuklar  doyasıya oynayıp eğlendiler. Daha sonra kent merkezindeki bir restoranda yemek yedirilip, onların  izleyebileceği kalite, seviye ve uygunlukta sinema gösterimi organize edildi. Çocuklara ayrıca kaymakamlık tarafından hazırlanan içerisinde giysi ve kırtasiye malzemeleri bulunan hediye paketleri verildi. Son olarak  İlçeye dönüş yapılarak çocuklar ailelerine teslim edilmiştir.Etkinlikler kapsamında Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz da çocukların eğlencelerine ortak olarak onlarla yakından ilgilendi. Çocukların da Kaymakam Bey’e yakın ilgisi dikkat çekerken, çocuklar Kaymakam Yılmaz’la bol bol sohbet etti.

 Konuyla ilgili bilgi veren Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz, eğitimde fırsat eşitliği gibi sosyal hayatta da eşitliği sağlamak amacıyla ilçede eğitim öğrenim gören çocuklar ve gençlere yönelik hazırlanan proje kapsamındaetkinliklerle keyifli ve eğlenceli zaman geçirdiklerini belirterek, onların yüzlerindeki mutluluğun kendi mutlulukları olduğunu söyledi.

Kaymakam Yılmaz, 3 gün süren etkinliklerde çocukların unutmayacakları günler yaşadıklarını kaydederek, geleceğimizin yönetim kadrolarını oluşturacak, devletimizin varlığını yaşatacak bugünün çocuklarının düzenlenecek bu tür etkinliklerle devletimizin sosyal yapısını da görmelerinde etkili olduğunu ifade etti.