Sağlık İşleri

Hasta Nakil Ambulans Hizmetleri

   Klalkandere  ilçesi sınırları içerisinde talepte bulunan,hasta nakil aracı ile taşınmaya uygun vatandaşlarımıza ücretsiz hasta nakil işlemleri yaparak vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

 

     Koruyucu Sağlık Hizmetleri

    Hedef kitlelerde ( okul,mahalle,meslek grubu … vb.) değişik konularda izinli sağlık taramaları yaparak, halk sağlığına yönelik projeler gerçekleştirmektedir.

 

      Cenaze Hizmetleri

     İkametgahı neresi olursa olsun ilçemiz sınırları içerisinde vefat eden vatandaşlarımızın muayenelerini yapmak ve gömme izin belgelerini düzenlemektedir.

İlçemiz sınırları içerisinde gerçekleşen doğal ölümler için ölü muayenesi, ölüm belgesi (defin ruhsatı) ve gömme izin belgesi verilmesi işlemi için belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden bilgi alabilmektesiniz.

 Sağlık İşleri Müdürlüğü olarak defin ruhsatı işlemlerinde tarafımıza bildirilen adli vakaların haricindeki durumlarda toplum sağlığı merkezi tarafından belirlenen hekimleri adreslerinden alarak vaka yerine ulaştırarak,belediyemiz tarafından vatandaşımıza yerinde ölüm belgesi verilmektedir.Bu durum ile vatandaşımıza büyük bir zaman kazandırarak,tarafımızdan kolaylık sağlanmaktadır.

Gömme izin belgesi (defin ruhsatı) almak için ölüm olayını takiben cenazenin yerini değiştirmeden ve kesinlikle üzerinde herhangi bir işlem (yıkama, morg - gasilhaneye kaldırma, varsa üzerindeki sonda, kateter gibi tıbbi malzemelerin çıkartılması, vb…) yapılmadan, vefatı esnasında yanında bulunan ve cenazenin sağlık durumu hakkında bilgi verebilecek yakınları tarafından, cenazenin kimlik belgesiyle (kimlik belgesi yoksa nüfus müdürlüğünden alınan vukuatlı nüfus kayıt örneği, ehliyeti veya pasaportuyla) bizzat müracaat edilmelidir.
Gömme izin belgesi düzenlenmeden cenazenin yerinin değiştirilmesi, üzerinde işlem yapılması, ilçe dışına çıkartılması, defnedilmesi vs. (ölüm olayını şüpheli ölüm durumuna düşürebileceğinden) adli ve cezai işlem gerektirebilmektedir.