Başkan Yıldırım 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı Yayınladı.

14 Temmuz 2020 18:58 Kalkandere Belediyesi 786

Başkan Yıldırım'ın 15 Temmuz Mesajı

   15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü:

    15 Temmuz Destanı; Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, Türk Milleti’nin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün Dünyaya bir kez daha gösterildiği tarihi bir gün, Dünya toplumlarına ve Devletlerine ders veren bir destandır.
   Milletimiz, Ülkemizi kaba kuvvetle teslim almaya kalkışanlara karşı sergilemiş olduğu duruşla tarihi bir set çekerek; gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan hiçbir idareyi meşru kabul etmeyeceğini, demokrasi ve milli irade dışında hiçbir seçeneğe asla boyun eğmeyeceğini tüm Dünyaya pekiştirerek göstermiştir.
     Aziz milletimiz cesaretle, ferasetle ve inançla vatan savunmasında yer almış ve bu milli direnişle yeni bir destana imza atarak tüm Dünya'ya örnek olmuştur. Hain FETÖ mensuplarına karşı Vatan savunmasında iman dolu göğüslerini siper eden Vatan evlatlarımızla hepimiz gurur duyuyoruz.

    Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin Kahraman Şehitlerine Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar dilerim.Ruhları şad mekanları cennet olsun. Bu destanda gazi olan vatandaşlarımızı da saygıyla, minnetle anıyorum.

Bu millet sizleri asla ve asla unutmayacak.!!

      

                                                                                                                           Kenan YILDIRIM

Kalkandere Belediye Başkanı

Kalkandere Belediyesi

Kalkandere Belediyesi'ne ait bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Kalkandere Belediyesi

Medrese mah. Rize Caddesi, No:19 Belediye Hizmet Binası Kalkandere / Rize
53500 Kalkandere / Rize

Google Play Store - İndir
Apple App Store - İndir